ghafele
12 بهمن 1401 - 10:54

افتتاح 27 پروژه جهاد کشاورزی همزمان با دهه فجر در یزد

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان از افتتاح 27 پروژه این سازمان همزمان با فرا رسیدن چهل و چهارمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در استان یزد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس در یزد، سیدابوالفضل وکیلی صبح امروز در جمع برخی خبرنگاران حاضر شد و اظهار کرد: همزمان با فرا رسیدن چهل و چهارمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ۲۷ طرح جهاد کشاورزی استان یزد شامل ۱۵ پروژه عمرانی و ۱۲ پروژه اشتغالزایی با اعتبار کل ۱۵۷ میلیارد تومان در سطح استان (بجز شهرستان بافق) است.

وی افزود:‌ از مبلغ کل در نظر گرفته شده برای این طرح‌های در دستور کار جهاد کشاورزی، ۱۶ میلیارد تومان اعتبار دولتی و ۱۴۱ میلیارد تومان آورده شخصی است که منجر به اشتغالزایی ۵۳ نفر بصورت مستقیم و بهره مندی ۲۲۳ خانوار گردیده است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد گفت: این پروژه ها به ترتیب به دو بخش عمرانی و اشتغالزایی تفکیک می‌شود که شامل پروژه های عمرانی به تعداد ۱۵ پروژه شامل طرح آبیاری تحت فشار(سه مورد با سطح ۱۱۷ هکتار)، طرح آبیاری کم فشار(هفت مورد با سطح ۹۳۳ هکتار)، احیا و مرمت قنوات(سه رشته)، ساخت استخر تنظیمی آب کشاورزی( یک باب) و ساخت کانالهای آبیاری عمومی(۱۵۰ متر) میباشد.

وکیلی در خصوص پروژه‌های اشتغالزایی جهاد کشاورزی استان یزد در دهه فجر امسال نیز خاطرنشان کرد: در این حوزه ۱۲ طرح در دستور کار قرار گرفته  که شش پروژه در حوزه تولیدات دامی (ساخت واحد پرورش مرغ گوشتی سه مورد، ساخت واحد پرورش بز مورسیا یک مورد، ساخت واحد پرورش بز سانن یک مورد و ساخت واحد پروار شتر یک مورد)، سه پروژه در حوزه تولیدات گیاهی ( کشت مکانیزه نشا یک مورد و احداث گلخانه سبزی و صیفی دو مورد) و سه پروژه در حوزه صنایع تبدیلی (احداث واحد آزمایشگاه نمونه خوراک یک مورد، احداث واحد بسته بندی سبزیجات یک مورد و احداث واحد ترمینال ضبط پسته یک مورد) است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان در پایان گفت: طرح های عمرانی این سازمان در دهه فجر امسال با اعتباری بالغ بر ۱۹ میلیارد تومان شامل ۱۶ میلیارد اعتبار دولتی و سه میلیارد تومان آورده اشخاص اجرا می شود و طرح های اشتغالزایی نیز با اعتبار کل ۱۳۸ میلیارد تومان شامل ۶۵ میلیارد تومان تسهیلات و ۷۳ میلیارد تومان آورده اشخاص است در دستور کار قرار گرفته است.

پایان پیام/الف

منبع: فارس
شناسه خبر: 1012200