ghafele
20 دی 1401 - 11:38

امدادرسانی به ۱۰۳ خودروی گرفتار در برف در محورهای استان کرمانشاه

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه گفت: در ۲۴ ساعت گذشته نیروهای راهداری به ۱۰۳ دستگاه خودروی گرفتار در برف کمک‌رسانی کرده‌اند و با تلاش این نیروها تمام محورهای استان باز است.

فریبرز کرمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، اظهار داشت: در شبانه‌روز گذشته در 52 مقطع در استان بارش برف و در 39 مقطع نیز بارش باران گزارش شده است که بیشترین بارش برف در محور پاوه به روانسر بوده و 240 کیلومتر باند برف‌روبی انجام شده است.

وی عنوان کرد: در محورهای پاوه - نوسود به نودشه نیز 190 کیلومتر باند و در محور روانسر به جوانرود نیز 150 کیلومتر باند برف‌روبی شده است.

کرمی با بیان اینکه 65 دستگاه ماشین‌آلات و 106 نفر درگیر عملیات برف‌روبی بوده‌اند گفت: در راه‌های روستایی نیز 98 کیلومتر برف‌روبی انجام شده است که در مجموع در تمام محورهای استان به حدود 1000 کیلومتر می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه با تلاش نیروهای راهداری تمام محورهای مواصلاتی استان کرمانشاه باز است‌، افزود: 23 محور روستایی نیز توسط 18 نیرو با 12 دستگاه ماشین‌آلات راهداری بازگشایی شده است.

کرمی با بیان اینکه مجموع شن و نمک مصرفی در جاده‌های استان کرمانشاه، 505 تن و در یک مقطع عملیات ریزش‌برداری انجام شده است گفت: کمک‌رسانی به 103 دستگاه خودرو از دیگر اقدامات انجام شده توسط راهداران است.

وی افزود: شهروندان پیش از آغاز سفر می‌توانند از طریق تماس با سامانه تلفن گویای 141 مرکز مدیریت راه‌ها که به صورت 24 ساعته آماده پاسخگویی است، اطلاعات آخرین وضعیت راه‌های کشور را دریافت کنند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 967401