ghafele
13 مرداد 1401 - 12:12

اجرای طرح "اطعام و احسان حسینی" در استان یزد

مدیرکل کمیته امداد با اشاره به اهمیت مشارکت مطلوب خیریت یزدی در طرح های محرومیت زدایی، گفت: همزمان با ایام سوگواری سید و سالار شهیدان، طرح "اطعام و احسان حسینی" با مشارکت خیرین نیکوکار در استان یزد آغاز شد.

محمد شجاعان، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی ره یزد در گفت و گو با خبرنگار فارس از این اسنان، بابیان این‌که یکی از مهمترین آداب و رسوم عزاداری موضوع اطعام و نذری دادن به‌ویژه در ایام ماه محرم و صفر است، اظهار کرد: طرح "اطعام و احسان حسینی" با همراهی مردم عاشورایی استان یزد و بهره‌مندی از ظرفیت ماه‌های محرم و صفر و ایام سوگواری سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) برای اطعام نیازمندان استان آغاز شده است.

وی افزود: مردم پرشور و شعور استان یزد در راه کمک به نیازمندان از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنند و از ابتدای سال در قالب طرح‌های "اطعام مهدوی" در ماه مبارک رمضان و نذر قربانی در عید قربان و همچنین "اطعام علوی" در روز عید غدیرخم مشارکت و همکاری خوبی داشتند و امیدواریم در طرح "اطعام و احسان حسینی" در ماه محرم و صفر نیز با این نهاد همدل و همراه باشند.

مدیرکل کمیته امداد استان یزد گقت: کمیته امداد در نظر دارد نذورات و کمک‌های مردمی در ماه محرم و صفر را برای رفع نیاز‌های معیشتی، بهداشتی و درمانی خانواده‌های نیازمند هدایت کرده و از مشارکت تمامی نیکوکاران، خیران، هیات‌های مذهبی در این راستا استفاده کند.

شجاعان تصریح کرد: در این طرح، نیاز‌های معیشتی جامعه هدف در قالب طبخ غذای گرم و بسته‌های غذایی با تمرکز بر اطعام نیازمندان اولویت‌گذاری شده است.

وی بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی اعم از خیران، اصناف، مراکز نیکو کاری، موسسات خیریه، نهاد‌ها و سازمانها، شرکت‌های صنعتی، هیات‌های مذهبی، مساجد، حسینیه ها، بقاع متبرکه، آستان مقدس امامزادگان را حائز اهمیت دانست و گفت: خیرین می‌توانند برای مشارکت در این امر خداپسندانه کمک‌ها و نذورات خ از طریق شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۸۱۳۶۷۷۷۷۷۷ پرداخت کنند.

گفتنی است، کد دستوری #۰۳۵*۸۸۷۷* تلفن همراه فراهم و سامانه چهاررقمی ۱۸۱۱ کمیته امداد استان یزد نیز آماده پاسخگویی به مردم خیراندیش استان است.

انتهای پیام/الف

منبع: فارس
شناسه خبر: 531720