ghafele
19 بهمن 1401 - 23:10

آب آشامیدنی سالم به روستای سلوکلو رسید

هم‌زمان با هشتمین روز از دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی آیین بهره‌برداری از طرح آب‌رسانی به روستای سلوکلو با حضور استاندار مرکزی آغاز شد.

 به گزارش خبرگزاری فارس از کمیجان هم‌زمان با هشتمین روز از دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی آیین بهره‌برداری از طرح آب‌رسانی به روستای سلوکلو با حضور استاندار مرکزی، نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی، فرمانده سپاه روح‌الله استان و فرماندار کمیجان و... برگزار شد.

این پروژه به همت سازمان بسیج سازندگی استان و قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) با استفاده از اعتبارات محرومیت‌زدایی به بهره‌برداری رسید و مشکل آب شرب روستای سلوکلو و تعدادی دیگر از روستاهای منطقه به فضل الهی برطرف شد.

آغاز بهره‌برداری از پروژه جهاد آب‌رسانی شرب در ۲۲ روستا در سطح استان مرکزی

سردار محسن کریمی فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی در آیین بهره‌برداری از پروژه جهاد آب‌رسانی در ۲۲ روستای استان گفت: یکی از مهمترین اولویت‌های سپاه و بسیج در روستاها احیا و بازگرداندن امید و حیات است و در این راستا اجرای پروژه‌های آب‌رسانی شرب و کشاورزی، ایجاد اشتغال و افزایش سطح زیر کشت و اقدامات دیگر در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه خودکفایی و توانمندسازی مهمترین رویکرد سپاه و بسیج در اجرای مأموریت‌ها است، افزود: فعالیت‌های محرومیت‌زدایی مبتنی بر مشارکت مردم و پای کارآوردن ظرفیت‌ها همراه با روحیه جهادی است.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی با اشاره به اینکه در ایام‌الله دهه مبارک فجر امسال بیش از ۸۲ پروژه محرومیت‌زدایی در بخش‌های مختلف در سطح استان مرکزی به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: این پروژه‌ها شامل احداث منزل ولی نعمتان انقلاب، پروژه‌های آب‌رسانی شرب، آب کشاورزی، قنات، کانال انتقال و استخر ذخیره آب، آسفالت راه روستایی و یادمان شهدا هستند.

کریمی بیان کرد: با توجه به اینکه آب‌رسانی یکی از اولویت‌های مهم برنامه‌های سپاه و بسیج است در راستای اجرای پروژه جهاد آب‌رسانی شرب ۲۲ روستا در سطح استان هدف‌گذاری و اجرا شده و ۵۰ پروژه مهم آب‌رسانی کشاورزی در سال جاری اجرا خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: ۳ جهاد مهم امیدآفرینی، جهاد خدمت به مردم و جهاد تبیین از مهمترین برنامه‌های سپاه و بسیج است و این ۳ جهاد در قالب یک زنجیره خدمتی با قوت در حال اجرا است.

افتتاح پزشک قانونی در کمیجان

در ادامه افتتاح پروژه‌ها نمایندگی پزشکی قانونی در شهرستان کمیجان نیز افتتاح شد. با شروع فعالیت این نمایندگی، تمام شهرستان‌های استان مرکزی به این خدمت قضایی دسترسی پیدا کردند.

آغاز عملیات اجرایی احداث هنرستان فنی حرفه‌ای در میلاجرد

همچنین کلنگ احداث پروژه هنرستان فنی حرفه‌ای میلاجرد با مشارکت بنیاد علوی و نوسازی مدارس بر زمین زده‌ شد.
زمین این پروژه توسط خیر نیک‌اندیش آقای اصغر عزیزی اهدا شده است.

دیدار با خانواده شهیدان تازه تفحص شده اسدالله اسدی و علی‌اکبر سلیمانی

به گزارش فارس همچنین استاندار مرکزی، نماینده مردم اراک خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی و فرمانده سپاه روح‌الله استان و... با خانواده شهیدان عالی‌مقام «اسدالله اسدی» و «علی‌اکبر سلیمانی» در میلاجرد دیدار کردند.

مکتب شهدا درس تبعیت از ولایت و حفظ وحدت می‌دهد

سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی در آیین دیدار با خانواده معظم شهیدان والامقام «اسدالله اسدی» و «علی‌اکبر سلیمانی» در میلاجرد اظهار داشت: شهدا مظهر اقتدار و از سرمایه‌های زنده و جاودان نظام اسلامی، حیات طیبه و تصویرگر عزت و سربلندی هستند و اقتدار روزافزون انقلاب اسلامی و استقلال همه‌جانبه به برکت مجاهدت‌های شهدا و ایثارگران است.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی با بیان اینکه شهدا مسیر سربلندی و اقتدار را نشان می‌دهند و مکتب شهدا درس تبعیت از ولایت و حفظ وحدت می‌دهد، گفت: جامعه‌ای که در آن فرهنگ شهادت زنده باشد نه‌تنها در مقابل دشمنان تسلیم نمی‌شود بلکه مسیر پیشرفت و تحول را طی خواهد کرد.

وی افزود: اقتدار روزافزون نظام اسلامی به برکت مجاهدت‌های شهدا و تداوم راه و مسیر توسط خانواده‌های معظم آنها است و خانواده‌های شهدا از مؤلفه‌های اقتدار نظام اسلامی و از ذخایر ارزشمند انقلاب اسلامی هستند.

سردار کریمی خاطرنشان کرد: معنویت مبتنی بر اسلام ناب محمدی و ایمان به خدا مهمترین مؤلفه قدرت در انقلاب اسلامی است و دستاوردهای عظیم انقلاب برگرفته از قدرت معنویت است که توانسته خلأها را جبران کند و محدودیت‌ها را با فرصت‌های بزرگ تبدیل سازد.

پایان پیام/ 

منبع: فارس
شناسه خبر: 1028557