ghafele
11 مرداد 1401 - 13:47

نمایشگاه "نجوا" از آثار هنرآموزان بسیجی بوشهر گشایش یافت

بوشهر - ایرنا - نمایشگاه فرهنگی هنری "نجوا" از آثار هنر آموزان کانون بسیج هنرمندان بوشهر در گالری مجتمع ۹ دی این شهر گشایش یافت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر روز سه‌شنبه در حاشیه این نمایشگاه در گفت‌وگو با ایرنا گفت:  پیوند زدن هنر با اجتماع و زندگی واقعی مردم از مسائلی است که برای این مجموعه اهمیت بسیاری دارد.

عبدالرحیم افروغ افزود: هنگامی که هنرمند با دغدغه مسائل اجتماعی دست به تولید بزند، هنر جهت‌مند می‌شود و در راستای بهبود و ارتقای وضعیت جامعه حرکت می‌کند.

وی ادامه داد: رسالت هنرمند در اجتماع تعریف می‌شود و با درهم تنیدگی هنر و اجتماع شاهد وحدت نظر برای بهبود مسائل اجتماع خواهیم بود.

افروغ اضافه کرد: این نمایشگاه با تلاش و برنامه‌ریزی بسیج هنرمندان استان بوشهر از آفریده‌های هنری کارآموزان کارگاه‌های این کانون برگزار شده است اما در ادامه با فعالیت هنرهای نمایشی و دیگر عرصه‌های هنری شاهد اثرگذاری بیشتر هنر هستیم.

رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان بوشهر به خبرنگار ایرنا گفت: نمایشگاه فرهنگی هنری نجوا از آثار نخستین هنرآموزان هنرهای تجسمی کانون هنرمندان بسیج بوشهر برگزار شده و افتتاحیه‌ای برای کارگاه‌های آموزشی این کانون است.

مصطفی مردانی افزود: تولیدات هنرمندان بومی باید بازار کالای هنری استان بوشهر را تامین و خلاءهای این عرصه را پر کند که کارگاه‌های آموزشی بسیج هنرمندان نیز در همین راستا برگزار می‌شود.

وی افزود: برنامه‌ریزی شده است، این کارگاه‌ها و نمایشگاه‌های عرضه آثار هنرآموزان در سایر شهرستان‌های استان بوشهر نیز برپا شود.

مسئول کانون بسیج هنرمندان شهرستان بوشهر در ارتباط با این کارگاه‌های آموزشی توضیح داد: در این قالب بیش از ۳۰ عنوان کلاس آموزشی در شهرستان بوشهر برگزار می‌شود که شعر و نویسندگی خلاق، معرق چوب، رزین، نقاشی و سفال، تابلوهای صدفی، پتینه، سنتور، پیکر تراشی و تابلوهای صدفی بخشی از آن است.

صدیقه مزارعی زاده افزود: این کارگاه‌های آموزشی که از تیرماه آغاز شده است، برای بزرگسالان قابلیت دستیابی به تولید و خوداشتغالی را دارد و گامی هرچند کوچک در راستای تولید ملی است.

وی ادامه داد: این نمایشگاه به مدت ۳ روز تا روز پنجشنبه برپا و پذیرای علاقمندان به هنرهای دستی و تجسمی است.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 519073