ghafele
15 مرداد 1401 - 07:29

رنگ قرمز از نقشه کرونایی استان بوشهر حذف شد

بوشهر - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: براساس تازه ترین ارزیابی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تغییر رنگ شهرستان تنگستان از قرمز (خیلی پرخطر) به نارنجی (پرخطر) پس از سه هفته رنگ قرمز از نقشه این استان حذف شد.

دکتر قاسم برجویی فرد روز شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: همچنین شهرستان دیلم نیز از زرد ( خطر متوسط) به نارنجی کرونایی تغییر رنگ داده است.

وی بیان کرد: براساس ارزیابی های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تغییر رنگ شهرستان‌های بوشهر، دشتستان  و جم از آبی (کم خطر کرونایی) به زرد در زمان حاضر تنها شهرستان دشتی این استان در وضعیت کم خطر کرونایی قرار دارد.

برجویی فرد ادامه داد: براین اساس در زمان حاضر شهرستان‌های بوشهر، جم، دشتستان، دیر، عسلویه، کنگان و گناوه در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

وی یادآور شد: براساس ارزیابی های جدید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ۲۰ درصد شهرستان‌های استان بوشهر در وضعیت نارنجی، ۷۰ درصد در وضعیت زرد و ۱۰ درصد در وضعیت آبی هستند.

برجویی فرد با تاکید بر تزریق واکسن دُز یادآور گفت:  گذشت ۶ ماه از تزریق واکسن به منزله این است که فرد واکسن نزده و سطح ایمنی بدن در پائین ترین سطح قرار می گیرد به همین دلیل مردم نسبت به تزریق دُز یادآور واکسن کرونا اقدام کنند.

وی اظهار کرد: تزریق دُز یادآور تاثیر مستقیمی در کاهش مرگ و میر ناشی از کرونا دارد و پائین بودن این آمار در استان گواهی بر این مدعا است.

برجویی فرد گفت: با وجود افزایش شمار بستری‌های ناشی از ابتلا به کرونا و سه رقمی شدن شمار بستری ها پس از ۱۴۵ روز و تست‌های مثبت پی سی آر اما با توجه به اینکه ایمنی افراد با تزریق دُز یادآور تکمیل می‌شود مرگ و میر کاهش یافته و این اثر گذاری واکسن را نشان می‌دهد.

وی تاکید کرد: تزریق به موقع واکسن با توجه به اینکه هنوز استان بوشهر وارد پیک هفتم نشده ضروری است و افراد بدون علامت به این معنی که فرد تب و کوفتگی بدن نداشته باشد باید در اولین فرصتی که برای آنها اتفاق می افتد نسبت به تزریق دُز یادآور اقدام کنند.

وی گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون ۱۰۶هزار و ۸۰۶ نفر در این استان به این ویروس مبتلا و ۲هزار و ۱۸۱ نفر نیز بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 538937