ghafele
06 بهمن 1401 - 10:46

گذر از پیچ تاریخی بزرگ نیازمند جهاد تبیین است

تربت حیدریه ـ فرمانده اسبق سپاه امام رضا(ع) گفت: گذر از پیچ تاریخی و تشکیل نظم نوین جهانی مستلزم جهاد تبیین است، همچنین در این پیچ تاریخی باید مسلط شویم.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار غلامرضا احمدی شامگاه چهارشنبه در همایش بصیرتی و جشنواهر مالک اشتر بسیج تربت حیدری در سالن همایش‌های زنده یاد محمود کریمی دانشگاه تربت حیدریه با تاکید بر اینکه گذر از پیچ تاریخی و تشکیل نظم نوین جهانی مستلزم جهاد تبیین است، اظهار کرد: در این پیچ تاریخی باید مسلط شویم و اگر نتوانیم حوادث را درست تحلیل و تبیین کنیم ممکن است با کوچک‌ترین تلنگری مانند تردیدشدگان در گذشته باشیم.

فرمانده اسبق سپاه امام رضا (ع) بیان کرد: امام راحل به همه فهماند که انسان کامل شدن تا لب مرز عصمت که مرز ممنوعه معصوم است می‌توان خود را تربیت کرد.

وی تصریح کرد: امام افسانه نیست و بلکه یک حقیقت در زندگی ما جاری است و ایشان به ما فهماند قوی شدن در بند اسارت و گسستن و پنجه در پنجه سلطه گران انداختن شدنی است.

احمدی به جمله معروف امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه فرمودند؛ افتخارم این است که بسیجی ام و از خداوند می‌خواهم با بسیجیانم محشورم گرداند، اشاره کرد و گفت؛ باید در ادامه آن محبت امام راحل تلاش کنیم که امام برای ما امام باشد.

فرمانده اسبق سپاه امام رضا (ع) خطاب به بسیجیان گفت: اینکه رهبری فرمودند بسیجی بمانید و به آن افتخار کنید یعنی همان سرباز امام روح الله در دفاع مقدس باشید.

وی اضافه کرد: در زمان دفاع مقدس در ۱۲ کیلومتری بصره عراق فرار داشتیم و آرزو می‌کردیم موشکی می‌داشتیم تا این ۱۲ کیلومتر را راهبری کنیم اما امروز به نقطه‌ای رسیدیم که موشک‌های ۲۵۰۰ کیلومتری کشور نقطه زن شدند.

احمدی افزود: در حال حاضر در یک پیچ تاریخی بزرگ قرار داریم که نظم نوین جهانی در حال شکل گرفتن از سمت شرق است و باید به فرموده رهبر فرزانه انقلاب اسلامی مراقبت کنیم در این پیچ تاریخی در کجا قرار گرفتیم.

فرمانده اسبق سپاه امام رضا (ع) با تاکید بر اینکه گذر از این پیچ تاریخی و تشکیل نظم نوین جهانی مستلزم جهاد تبیین است، گفت: در این پیچ تاریخی باید مسلط شویم و اگر نتوانیم حوادث را درست تحلیل کنیم ممکن است با کوچک‌ترین تلنگری مانند تردیدشدگان در گذشته باشیم.

مهمترین مأموریت بسیج کادرسازی برای استمرار نظام تا تمدن مهدوی است

سرهنگ احمد ناصری موحد، فرمانده سپاه ناحیه تربت حیدریه در حاشیه این جشنواره اظهار کرد: بسیج ثروت بزرگ و ذخیره خدا برای امت اسلامی تست و اصلی ترین مأموریتش تربیت انسان تمدن ساز است.

فرمانده سپاه ناحیه تربت حیدریه افزود: رهبری برای کادرسازی برای استمرار نظام تا تمدن مهدوی تاکید دارند و اگر کادر سازی نکنیم هیچ کاری نکردیم.

وی بیان کرد: فتح الفتوح ۸ سال دفاع مقدس فتح خرمشهر بود اما فتح الفتوح امام راحل بالاتر بود و آن فتح دل‌های جوانان و نوجوانان بود.

ناصری موحد گفت: تمام معجزات الهی تا زمان بعثت بصری بود اما بعد از بعثت و شروع مرحله دوم زندگی بشریت تمام معجزات، عقلی است.

در اختتامیه جشنواره مالک اشتر بسیج تربت حیدریه از برترین رده‌های موفق بسیج در سال ۱۴۰۰ تجلیل شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 998881