ghafele
14 مرداد 1401 - 15:56

روح و هدف قیام سیدالشهدا، امر به معروف و نهی از منکر است

نماینده ولی فقیه در استان زنجان به قرار گرفتن در ماه محرم به عنوان ماه حماسه و جهاد است، اشاره و گفت: در کل می‌توان گفت که روح و هدف کلی قیام سیدالشهدا (ع) بحث امر به معروف و نهی از منکر محسوب می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، آیت‌الله علی خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر زنجان با تاکید بر تاثیر گناهان در بلایا اظهار کرد: یکی از عوامل بلایای موجود در جامعه، دروغ گفتن به ویژه دروغگویی و وعده دروغین مسؤولان است.

مسؤولاننماینده ولی فقیه در استان زنجان به قرار گرفتن در ماه محرم به عنوان ماه حماسه و جهاد است، اشاره و تصریح کرد: در کل می‌توان گفت روح و هدف کلی قیام سیدالشهدا (ع) بحث امر به معروف و نهی از منکر محسوب می‌شود.

وی ایمان را از اشتراکات مومنان دانست و تاکید کرد: اقتضای جامعه امروزی، در کنار هم بودن است، بنابراین باید نسبت به یکدیگر خیرخواه باشیم و به همدیگر کمک کنیم.

آیت‌الله خاتمی یکی از شاخص‌های دینداری را اخوت در بین مومنان عنوان کرد و افزود: در این میان باید به نماز به عنوان پرچم اسلام هم توجه ویژه داشت و دیگر اعمال صالح از جمله داشتن انصاف نسبت به هم‌نوع را فراموش نکرد.

امام جمعه زنجان حکومت باطل را بالاترین باطل و حکومت عادل را بزرگ‌ترین معروف برشمرد و ادامه داد: به تقوا در ماه محرم باید به عنوان یک مسئله اصلی توجه شود.

ترینوی به در پیش بودن روز حقوق بشر اشاره و با تاکید بر اینکه در هیچ دینی به مانند اسلام بر کرامت انسانی تاکید نشده است،  تصریح کرد: صاحبان قدرت در مقابل نقض مکرر حقوق بشر توسط امریکا و رژیم صهیونیستی سکوت می‌کنند.

آیت‌الله خاتمی با ابراز امیدواری برای قطع زنجیره شیوع ویروس کرونا افزود: با کنترل این ویروس آئین‌های عزاداری امام حسین (ع) باشکوه‌تر برگزار خواهد شد.

کروناانتهای پیام/73004

انتهای

منبع: فارس
شناسه خبر: 536817