ghafele
08 مرداد 1401 - 08:15

امدادرسانی جمعیت هلال احمر کهگیلویه وبویراحمد به ۲ هزار و ۵۸۹ نفر حادثه دیده از سیل

سرپرست جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد گفت: با تلاش امدادگران جمعیت هلال احمر استان به ۵۱۸ خانوار حادثه‌دیده در بارش های سنگین ۴۸ ساعت گذشته خدمت‌رسانی شد.

به گزازش خبرگزاری فارس در بارش های شدید مونسون نیروهای جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد در حال خدمات رسانی به حادثه دیدگان این سیل هستند.

کاظم فلاحی دوست در گفت و گو با خبرنگار فارس در گچساران اظهار کرد: امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد با توجه به اخطارها و پیش بینی های هواشناسی کشور از روز قبل از شروع بارش های سامانه موسمی مانسون در مناطق عشایری و روستایی و محل عبور سیلاب ها و آبراهه ها به صورت میدانی حضور یافته و ساکنان و مسافرین را با اعلام خطرات و ارایه توصیه های ایمنی مطلع کردند.

کاظم فلاحی دوست در گفت و گو با خبرنگار فارس در گچساران اظهار کرد: امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد با توجه به اخطارها و پیش بینی های هواشناسی کشور از روز قبل از شروع بارش های سامانه موسمی مانسون در مناطق عشایری و روستایی و محل عبور سیلاب ها و آبراهه ها به صورت میدانی حضور یافته و ساکنان و مسافرین را با اعلام خطرات و ارایه توصیه های ایمنی مطلع کردند.وی بیان کرد: از ابتدا تاکنون نیز بنا به مراجعات و تماس‌های برقرار شده با سر شماره ندای امداد (۱۱۲) و همچنین اعلام نقاط حادثه دیده از سوی مدیریت بحران استان و خانه‌های هلال مستقر در شهرستان‌ها و روستاها، تیم های ارزیاب به منطقه اعزام و پس از بررسی های اولیه تیم های امداد و نجات و پشتیبانی به محل های حادثه‌دیده مراجعه کردند.

سرپرست جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: نیروهای هلال احمر استان با توزیع اقلام امدادی و تخلیه آب گرفتگی به امداد مردم هم استانی شتافتند.

فلاحی دوست عنوان کرد: تعداد ۵۲ نیروی امدادی در قالب ۱۶ تیم عملیاتی با استفاده از ۱۴ دستگاه خودروی کمک دار و امدادی در ۴۸ ساعت گذشته موفق به توزیع ۱۶۷ تخته پتو ۱۵۲ تخته موکت ۲ هزار و ۸۴۱ کیلوگرم نایلون و ۵۲۴ بسته امدادی ۷۲ ساعته و خدمت رسانی به ۲هزار و ۵۸۹ نفر حادثه‌دیده( ۵۱۸ خانوار )شدند.

وی گفت: تعداد یک هزار و ۴۰۰ نفر عشایر که سرپناه خود را از دست داده بودند نیز در مکانهای امن ( پایگاه های امداد نجات و مهمانسرای اداری جمعیت شعب) اسکان داده شده اند.

وی گفت: تعداد یک هزار و ۴۰۰ نفر عشایر که سرپناه خود را از دست داده بودند نیز در مکانهای امن ( پایگاه های امداد نجات و مهمانسرای اداری جمعیت شعب) اسکان داده شده اند.سرپرست جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه و بویراحمد خاطر نشان کرد: از تمامی مردم استان به خصوص مناطق روستایی و عشایری تقاضامدیم تا با استقرار در مناطق امن و دور از مسیر عبور آب راهه ها و سیلاب ها( دره ها و حواشی رودخانه ها) و جدی گرفتن هشدارها و اخطارهای صادره از مدیریت بحران، هواشناسی و دستگاه‌های خدمات‌رسان در امدادرسانی هرچه بهتر و سریعتر به هم استانی های عزیز کمک کنند.

فلاخی دوست بیان کرد: در صورت وجود هر گونه نیاز امدادی با سر شماره ( ۱۱۲ ) ندای امداد تماس گرفته تا در اسرع وقت مطابق با وظایف جمعیت هلال احمر با آنها خدمت رسانی شود.

انتهای پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 495390