ghafele
18 بهمن 1401 - 11:01

675 روستای استان زنجان از نعمت گاز برخوردارند/ جهش چشمگیر در گازرسانی به روستاها

مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان گفت: با افتتاح طرح های گازرسانی به 41 روستاهای استان در دهه فجر امسال؛ تعداد روستاهای بهره‌مند از گاز طبیعی استان زنجان به 675 روستا با 92.6 درصد بهره‌مندی می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، رحیم سلیمانی‌نژاد در مراسم افتتاح پروژه‌های گازرسانی به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر اظهار کرد: گازرسانی در استان زنجان در نقطه مطلوبی قرار دارد، به طوری که 100 درصد جمعیت شهری و 92.6 درصد جمعیت روستایی استان به شبکه گاز کشور متصل است.

مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان با اعلام اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، در حوزه گازرسانی اقدامات ارزشمندی در سطح کشور صورت گرفته است و شرکت ملی گاز ایران نیز با فراهم کردن زیر ساخت‌ها و ایجاد رفاه نسبی همواره در تلاش برای توسعه عدالت اجتماعی، محرومیت‌زدایی و رفع مشکلات مردم بوده است، افزود: این تلاش‌ها موجب شده است، بیش از 70 درصد از سبد انرژی مردم به گاز طبیعی اختصاص یابد.

مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان با بیان اینکه شرکت ملی گاز پس از پیروزی انقلاب با گازرسانی به بسیاری از مناطق محروم در راستای توسعه عادلانه و متوازن کشور گام برداشته است که انجام این مهم در راستای اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری در سند چشم انداز افق 1404 است، خاطر نشان کرد: امسال در گازرسانی به روستاهای استان زنجان حرکتی جهشی اتفاق افتاده است؛ به طوری که با پیگیری‌ها و ارائه مستندات لازم توسط خادمین مردم در گاز زنجان؛ با افزایش 213 میلیارد تومانی نسبت به بودجه اولیه پیش بینی شده؛ موفق به جذب اعتبار 493 میلیارد تومانی شدیم که این امر باعث تسریع در روند گازرسانی به روستاهای استان شد.

سلیمانی‌نژاد با اشاره به سیاست دولت سیزدهم مبنی بر بهره‌مندی 3 هزار روستا طی 3 سال آینده افزود: در این راستا برش استانی آغاز شده و طبق برنامه‌ریزی انجام شده اقدامات لازم در حال اجراست.

وی با اشاره به اینکه یکی از مطالبات مردم در تمامی استان‌های کشور، استفاده از سوخت پاک و ارزان قیمت گاز است، افزود: در حال حاضر شرکت گاز زنجان مفتخر است به 354 هزار و 715 مشترک خانگی، 31 هزار و 699 مشترک تجاری و 2 هزار و 391 مشترک عمده و صنعتی خدمات ارائه می‌دهد.

مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان در ادامه از افتتاح و آغاز عملیات اجرایی 127 طرح گازرسانی با 180 میلیارد و 225 میلیون تومان اعتبار خبر داد و اظهار کرد: این طرح ها شامل افتتاح گازرسانی به 41 روستا، آغاز عملیات اجرایی 27 روستای دیگر و همچنین افتتاح گازرسانی به 54 واحد تولیدی - صنعتی، افتتاح خط تغذیه تقویتی شهر زنجان، گازرسانی به شهرک صنعتی شهید شهریاری و شهرک صنعتی IT، طرح گازرسانی به پروژه نهضت ملی مسکن- سایت برکت زنجان و گازرسانی به شهرک ولیعصر(ع) سلطانیه در استان زنجان است.

سلیمانی نژاد اذعان کرد: با افتتاح طرح‌های گازرسانی به 41 روستاهای استان در دهه فجر امسال؛ تعداد روستاهای بهره مند از گاز طبیعی استان زنجان به 675 روستا با 92.6 درصد بهره‌مندی می‌رسد.

وی افزود: با اقدامات و تلاش‌های شبانه‌روزی و تسریع در گازرسانی به روستاهای استان در حال حاضر بالاتر از نرم 85 درصدی کشوری هستیم.

مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان با اعلام اینکه با توجه به بهره‌مندی 100 درصد جمعیت شهری استان از نعمت گاز طبیعی؛ فعالیت اصلی در تامین گاز شهرها، در مورد مسکن ملی است؛ افزود: گازرسانی به واحدهای مسکونی طرح مسکن ملی به عنوان برنامه‌های محوری این شرکت در الویّت کاری شرکت گاز زنجان قرار دارد به طوری که تمام پروژه‌های مربوط به مسکن ملی که تا کنون در استان زنجان به بهره‌برداری رسیده است؛ از زیر ساخت گاز طبیعی برخوردار بوده و هیچ یک از این پروژه‌ها، فاقد زیر ساخت تامین گاز نیست.

سلیمانی‌نژاد با اشاره به اینکه برای تحقق اهداف دولت مردمی و تقویت جهش تولید مسکن، زیر ساخت گاز همه طرح‌های جدید و باقی مانده دارای شرایط گازرسانی را در کمترین زمان ممکن فراهم می‌کنیم، از آمادگی کامل شرکت گاز استان زنجان برای پشتیبانی و حمایت از این طرح ملّی خبر داد و گفت: گازرسانی به سایت برکت زنجان تمام شده و دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد، کوی زنگان نیز در دست اجراست و کوی زیتون در برنامه پیمان سپاری است که اوایل سال آینده عملیات گازرسانی آن آغاز می‌‍شود.

گفتنی است؛ قبل از انقلاب فقط 9 شهر و 3‌ روستای کشور از گاز طبیعی استفاده می‌کردند؛ اما در حال حاضر و در دهه فجر انقلاب اسلامی؛ یک هزار و 237 شهر و 36 هزار و 706 روستای کشور از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند هستند.

پایان پیام/73005

منبع: فارس
شناسه خبر: 1024223