ghafele
07 مرداد 1401 - 12:00

مردم از تردد در خیابان‌های یزد خودداری کنند

یزد- مدیرکل مدیریت بحران استان یزد تاکید کرد: مردم از تردد غیرضروری در خیابان های یزد خودداری کنند زیرا این امر علاوه بر خسارت به خودروها، روند امدادرسانی را نیز کند می کند.

محمدعلی ملک زاده در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه هیچ سیل بندی در استان یزد تخریب نشده است، گفت: به دلیل بارش شدید باران، برخی سیل بندها سرزیر شده و آب به پایین دست روانه شده است.

خبرنگار مهروی عنوان کرد: بسیاری از مناطق شهر یزد دچار آبگرفتگی شده بنابراین مردم از تردد در خیابانها خودداری کنند زیرا علاوه بر اینکه خودروهای آنها دچار آسیب می شود، روند امدادرسانی نیز کند می شود.

ملک زاده تردد در زیرگذرها را نیز ممنوع اعلام کرد و گفت: اغلب زیرگذرها دچار آبگرفتگی شدید شده و مردم به هیچ وجه از زیرگذرها برای تردد استفاده نکنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری یزد با اشاره به تخلیه برخی محلات در سطح استان بیان کرد: دو محله در تفت، یک محله در اشکذر، بافت تاریخی در یزد و بسیاری از محلات دیگر به دلیل حجم بالای آبگرفتگی تخلیه شده اند.

وی یادآور شد: تمام نیروهای امدادی، بسیجی، هلال احمر، اورژانس، واکنش سریع و ... پای کار هستند اما حجم آبگرفتگی بسیار بالاست و به همکاری مردم برای تخلیه هرچه سریعتر محلات پرخطر و پرهیز آنها در تردد در سطح شهر نیاز است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 489623