ghafele
09 مرداد 1401 - 13:03

مجلس ترک فعل و قصورها در وقوع سیل اخیر تهران را بررسی می‌کند

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: ما ترک فعل‌ها و قصورهای احتمالی را درباره علت وقوع سیل اخیر در تهران بررسی خواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، سیدمحسن دهنوی در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۹ مردادماه) مجلس شورای اسلامی طی تذکر شفاهی اظهار داشت: متأسفانه ۳۰ نفر از مردم در حادثه سیل تهران جان خود را از دست دادند که ضمن همدردی با بازماندگان، از اقدامات نیروهای امدادی تشکر می‌کنم.

خبرنگار مهروی بیان کرد: مسئولان ذیربط در این حوزه را امروز به مجلس فرا خواندیم تا ترک فعل‌ها و قصورهای احتمالی را بررسی کنیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: سوال ما آن است که چرا سازمان هواشناسی به موقع هشدارهای لازم را نداد و به چه علت وزارت کشور قاطعانه اقدام به تخلیه منطقه نکرد؟

دهنوی افزود: همچنین باید مشخص شود که چرا وزارت جهاد کشاورزی اقدامات لازم را برای آبخیزداری انجام نداده است.

وی متذکر شد: خاطره سیل مرداد ۱۳۶۶ و جان باختن ۳۰۰ نفر از هموطنان تهرانی هنوز از یاد مردم نرفته و متأسفانه تهران هنوز در معرض خطرات مشابه است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مجمع نمایندگان تهران اخیر بازدیدی از محل وقوع سیل در تهران داشت و ما پیگیری‌های خود را انجام می‌دهیم تا بودجه لازم تخصیص پیدا کند و از وقوع حوادث مشابه پیشگیری شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 505125